Event: Mud Run
Date: Saturday, October 06, 2018
Location: Amana
Weather: Cool°
Results By: On The Run Race Timing
4 Person Mixed
Place 1 FXB Running Crew Ave Time = 39:32.86 TTL Time= 2:38:11.45
Place

Name

Time Pace mpm

*Ean Caskey, M 37

34:23.00 7:09.79

*Wes Hilleshiem, M 40

38:16.89 7:58.51

*Craig Thompson, M 36

40:24.30 8:25.06

*Chris Nims, M 41

45:07.26 9:24.01

Christopher Shakespeare, M 42

45:22.74 9:27.23

Deidre Nims, F 43

48:39.85 10:08.30

Jeremiah Levendusky, M 38

50:21.64 10:29.50

Kinnick Nims, M 13

52:13.87 10:52.88

Alexis Nims, F 9

1:17:57.13 16:14.40

Michelle Levendusky, F 36

1:20:04.45 16:40.92
Place 2 Blackwall fitness Ave Time = 50:08.29 TTL Time= 3:20:33.19
Place

Name

Time Pace mpm

*Jeremy Provin, M 40

41:02.83 8:33.08

*Phillip Brecht, M 35

50:59.11 10:37.31

*Jeff Meier, M 45

52:53.37 11:01.11

*Andrew Gray, M 32

55:37.88 11:35.39

Jesse Belez, M 37

56:11.50 11:42.39

Jason Kriegel, M 39

1:04:04.90 13:21.02

Kandyce Smolik, F 40

1:12:41.06 15:08.55

Aubrey Kriegel, F 14

1:13:03.44 15:13.21

Russ Smolik, M 38

1:13:22.58 15:17.20

Ben Brecht, M 66

1:20:33.01 16:46.87
Place 3 TNT Ave Time = 1:09:01.46 TTL Time= 4:36:05.87
Place

Name

Time Pace mpm

*Dalton Lheureux, M 25

40:12.60 8:22.62

*Dustin Bentley, M 35

58:36.24 12:12.55

*Danielle Powell, F 34

1:12:33.09 15:06.89

*Carol Thumma, F 50

1:44:43.94 21:49.15

Jennifer Biewen, F 40

1:44:43.96 21:49.15
Place 4 Team Wood Chip Ave Time = 1:10:13.99 TTL Time= 4:40:55.99
Place

Name

Time Pace mpm

*Jimmy Wood, M 12

57:14.45 11:55.51

*Candace Wood, F 36

1:14:25.76 15:30.36

*Elizabeth Chipera, F 32

1:14:25.96 15:30.40

*Allen Chipera, M 33

1:14:49.82 15:35.37
Place 5 Jogging Jills Ave Time = 1:16:12.74 TTL Time= 5:04:50.97
Place

Name

Time Pace mpm

*Spencer Winders, M 11

1:15:08.70 15:39.31

*Michelle Winders, F 41

1:15:31.10 15:43.97

*Ana Baue, F 28

1:17:01.62 16:02.83

*Victoria Walstrum, F 26

1:17:09.55 16:04.48

Lindsay Weinschenk, F 33

1:24:29.70 17:36.18

Jenae Dearing, F 27

1:24:29.97 17:36.24
Place 6 Wolf pack Ave Time = 1:16:49.78 TTL Time= 5:07:19.15
Place

Name

Time Pace mpm

*Wes Hulseberg, M 13

1:16:40.99 15:58.53

*Zoe Hulseberg, F 11

1:16:44.81 15:59.33

*Ben Hulseberg, M 33

1:16:56.48 16:01.76

*Kim Hulseberg, F 36

1:16:56.87 16:01.84
Place 7 Team Evers Ave Time = 1:26:17.98 TTL Time= 5:45:11.95
Place

Name

Time Pace mpm

*Luke Evers, M 36

1:05:12.96 13:35.20

*Zelda Siegel, M 16

1:13:41.27 15:21.09

*Cathy Evers, F 39

1:43:08.67 21:29.30

*Tyler Evers, M 10

1:43:09.05 21:29.38



    Incomplete Teams: 
Electromudnetic Coupling
Place

Name

Time Pace

Joshua Hodny, M 39

1:17:41.34 16:11.11
Old Capitol City Roller Derby
Place

Name

Time Pace

Hannah Wyland, F 26

50:11.75 10:27.44

Danielle Barefoot, F 26

1:12:48.75 15:10.15
Thorsday
Place

Name

Time Pace

Adam Day, M 39

43:37.52 9:05.31

Kathy Rodine, F 31

48:02.37 10:00.49

Benjamin Gates, M 39

48:59.53 10:12.40
Chargers
Place

Name

Time Pace

Wayne Montgomery, M 11

1:13:01.69 15:12.85

William Montgomery, M 9

1:23:03.07 17:18.13
J Kline Gym
Place

Name

Time Pace

Dana Melone, F 37

1:23:49.59 17:27.83

Jeanne Turner, F 49

1:23:49.66 17:27.84
Team Bill and Glennis
Place

Name

Time Pace

Kelsey Teeter, F 28

1:24:28.58 17:35.95

Milton Thurmond, M 41

1:24:28.67 17:35.97
BOMB SQUAD
Place

Name

Time Pace

Ryan Donkersloot, M 39

52:33.90 10:57.06

Matthew McVey, M 29

1:03:43.44 13:16.55

Matt MacDonald, M 28

1:18:25.44 16:20.30
Tackle Bucket
Place

Name

Time Pace

Gage Pierce, M 12

58:08.24 12:06.71

Cami Pierce, F 44

1:16:42.49 15:58.85

Cory Pierce, M 46

1:18:18.45 16:18.84
Not fast but Furious
Place

Name

Time Pace

Sara Kaur, F 33

1:01:55.65 12:54.09

Sarah Purk, F 40

1:02:04.61 12:55.96

Bridget Heather, F 39

1:45:08.80 21:54.33

Printed on: 10/6/2018 4:25:00 PM Results by: On The Run Race Timing